NEW! Wednesday Women's & Non-Binary League inaugural season starts Jan 19. Sign up now to play.
Soccer Schedule

Late Summer 2018 - Tuesday Open 7v7 Soccer

Tuesday, July 24

Double Headers
Foreign Bodies
  Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Beat My Cleat [3]
vs
 
  Leonid FC [2]
8:55 PM
 
  Joinup FC [4]
vs
 
  Foreign Bodies [4]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, July 31

Double Headers
Joinup FC
  Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Joinup FC [5]
vs
 
  Beat My Cleat [1]
 
  Net Six and Chill [3]
vs
 
  Leonid FC [3]
8:55 PM
 
  Majestic Red [2]
vs
 
  Joinup FC [3]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 7

Double Headers
Net Six and Chill
  Field 1 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  Beat My Cleat [5]
vs
 
  Majestic Red [3]
8:45 PM
 
  Roman Wanderers [2]
vs
 
  Joinup FC [1]
8:55 PM
9:40 PM
 
  Leonid FC [2]
vs
 
  RentPath United [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 14

Double Headers
Beat My Cleat
Byes
Foreign Bodies, Leonid FC, Majestic Red, Roman Wanderers
  Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Joinup FC [2]
vs
 
  RentPath United [2]
8:55 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 21

Double Headers
Roman Wanderers
  Field 1 Field 3 Field 1
8:00 PM
8:45 PM
 
  Joinup FC [3]
vs
 
  Tricky Trees FC [4]
8:55 PM
9:40 PM
 
  Majestic Red [1]
vs
 
  Leonid FC [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 28

Double Headers
Leonid FC
  Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Leonid FC [2]
vs
 
  Roman Wanderers [3]
8:55 PM
 
  Leonid FC [3]
vs
 
  Tricky Trees FC [3]
9:50 PM
 
  Majestic Red [2]
vs
 
  Foreign Bodies [5]
 
  Net Six and Chill [4]
vs
 
  Joinup FC [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, September 4

Double Headers
Majestic Red
Byes
Beat My Cleat , Joinup FC
  Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Net Six and Chill [5]
vs
 
  Roman Wanderers [4]
Standings points only apply to Roman Wanderers
8:55 PM
 
  Foreign Bodies [5]
vs
 
  Leonid FC [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, September 11

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams from each division qualify for D1 and D2 playoffs, respectively. Remaining teams play consolation games
  Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Foreign Bodies [0]
vs
 
  Leonid FC [2]
8:55 PM
 
  Joinup FC [0]
vs
 
  Roman Wanderers [5]
9:50 PM
 
  RentPath United [3]
vs
 
  Beat My Cleat [0]
Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, September 18

PLAYOFFS View Bracket
  Field 3
8:55 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)