Thank you for supporting the soccer players at the high schools where we play! Read the story of their field trip to an ATL UTD game.
Soccer Schedule

Fall 2018 - Monday Open 7v7 Soccer

Monday, October 29

Double Headers
Atomic FC
  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  Atomic FC [2]
vs
 
  Apres Diem [4]
 
  Dundalk FC [2]
vs
 
  Juice Squad FC [1]
 
  Lee+White FC [1]
vs
 
  Achilles FC [3]
8:55 PM
 
  Napoli [1]
vs
 
  Atomic FC [0]
 
  Emory FC [2]
vs
 
  Unatletico [1]
9:40 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 5

Double Headers
Dundalk FC
  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  Juice Squad FC [1]
vs
 
  Napoli [1]
8:55 PM
 
  Achilles FC [0]
vs
 
  Unatletico [1]
 
  Dundalk FC [3]
vs
 
  Apres Diem [6]
9:40 PM
 
  0.5 Stripes FC [8]
vs
 
  HQ United [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 12

Games cancelled today.

Monday, November 19

Double Headers
Apres Diem, Juice Squad FC
Byes
Dundalk FC
  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  Unatletico [0]
vs
 
  Omni Gym Dropouts [3]
Forfeit
 
  Achilles FC [3]
vs
 
  Emory FC [0]
Forfeit
 
  Atomic FC [2]
vs
 
  Juice Squad FC [1]
8:15 PM
8:55 PM
 
  Apres Diem [2]
vs
 
  Juice Squad FC [1]
9:10 PM
 
  HQ United [2]
vs
 
  Lee+White FC [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 26

Byes
Atomic FC
  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  0.5 Stripes FC [4]
vs
 
  Achilles FC [2]
 
  Napoli [1]
vs
 
  Apres Diem [1]
8:55 PM
 
  Lee+White FC [1]
vs
 
  Emory FC [1]
 
  Juice Squad FC [0]
vs
 
  Speculative Efforts FC [3]
Standings points only apply to Speculative Efforts FC
9:10 PM
 
  Omni Gym Dropouts [3]
vs
 
  HQ United [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, December 3

Byes
Apres Diem
  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  Lee+White FC [3]
vs
 
  0.5 Stripes FC [1]
8:55 PM
 
  Dundalk FC [0]
vs
 
  Atomic FC [2]
 
  Emory FC [10]
vs
 
  Omni Gym Dropouts [1]
9:10 PM
 
  HQ United [0]
vs
 
  Unatletico [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, December 10

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams from each division qualify for D1 and D2 playoffs, respectively. Remaining teams play consolation games.
  Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
8:55 PM
 
  Dundalk FC [6]
vs
 
  Juice Squad FC [2]
Losing team relegates
 
  Achilles FC [0]
vs
 
  0.5 Stripes FC [3]
9:50 PM
 
  Unatletico [3]
vs
 
  HQ United [0]
Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)