Soccer Schedule

Summer 2019 - Tuesday Open 7v7 Soccer

Tuesday, July 16

Double Headers
Foreign Bodies
Byes
East Atlanta FC, Jaiba Brava
  Field 1 Field 2
8:00 PM
8:55 PM
 
  Banter FC [0]
vs
 
  Foreign Bodies [3]
 
  Joinup [1]
vs
 
  Kroos Control [2]
9:50 PM
 
  Unreal Madrid [4]
vs
 
  La Tricolor [2]
 
  FC Phallus [6]
vs
 
  Wahooligans [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, July 23

Double Headers
Wahooligans
Byes
Foreign Bodies, La Tricolor
  Field 1 Field 2 Field 2
8:00 PM
 
  Tricky Trees FC [2]
vs
 
  Joinup [3]
8:55 PM
 
  Banter FC [10]
vs
 
  Wahooligans [2]
9:50 PM
 
  Wahooligans [0]
vs
 
  Unreal Madrid [11]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, July 30

Unreal Madrid vs Foreign Bodies 9:50pm rescheduled due to severe weather.
Byes
Foreign Bodies
  Field 1 Field 2 Field 2
8:00 PM
 
  La Tricolor [9]
vs
 
  Wahooligans [1]
 
  East Atlanta FC [3]
vs
 
  Jaiba Brava [1]
8:55 PM
 
  FC Phallus [3]
vs
 
  Banter FC [1]
 
  Joinup [4]
vs
 
  Sporting Buckhead [6]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 6

Double Headers
Foreign Bodies
Byes
Jaiba Brava, Tricky Trees FC
  Field 1 Field 2 Field 2
8:00 PM
 
  Foreign Bodies [2]
vs
 
  FC Phallus [0]
8:55 PM
 
  La Tricolor [0]
vs
 
  Banter FC [1]
 
  Joinup [4]
vs
 
  East Atlanta FC [0]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 13

Double Headers
Banter FC, East Atlanta FC, Jaiba Brava, Tricky Trees FC
Byes
Kroos Control
  Field 3 Field 1 Field 2 Field 2
8:00 PM
 
  La Tricolor [1]
vs
 
  FC Phallus [2]
 
  Wahooligans [0]
vs
 
  Foreign Bodies [11]
8:30 PM
 
  Jaiba Brava [4]
vs
 
  Joinup [2]
8:55 PM
 
  Banter FC [4]
vs
 
  Look Mah No Hands [4]
9:25 PM
 
  Jaiba Brava [3]
vs
 
  Tricky Trees FC [1]
9:50 PM
 
  Banter FC [5]
vs
 
  Unreal Madrid [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 20

Double Headers
Kroos Control, La Tricolor , Unreal Madrid
Byes
Sporting Buckhead, Wahooligans
  Field 3 Field 1 Field 2 Field 2
8:00 PM
8:30 PM
 
  Joinup [2]
vs
 
  Kroos Control [7]
 
  Foreign Bodies [2]
vs
 
  Banter FC [1]
8:55 PM
 
  Unreal Madrid [11]
vs
 
  La Tricolor [3]
9:25 PM
 
  Kroos Control [2]
vs
 
  Jaiba Brava [2]
9:50 PM
 
  Unreal Madrid [5]
vs
 
  FC Phallus [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 27

All games cancelled due to ATL UTD.

Tuesday, September 3

Double Headers
Foreign Bodies, Jaiba Brava, Sporting Buckhead
Byes
Banter FC, Unreal Madrid
  Field 2 Field 1 Field 2 Field 2
8:00 PM
 
  Wahooligans [0]
vs
 
  FC Phallus [10]
 
  East Atlanta FC [2]
vs
 
  Joinup [5]
8:30 PM
8:55 PM
 
  Foreign Bodies [3]
vs
 
  La Tricolor [1]
9:25 PM
 
  Jaiba Brava [1]
vs
 
  Kroos Control [2]
9:50 PM
 
  Look Mah No Hands [4]
vs
 
  Foreign Bodies [2]
Standings points only apply to Look Mah No Hands

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, September 10

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams from each division qualify for D1 and D2 playoffs, respectively. Remaining teams play consolation games.
  Field 2 Field 1 Field 2 Field 2
8:00 PM
 
  East Atlanta FC [3]
vs
 
  Sporting Buckhead [0]
Forfeit
 
  Wahooligans [0]
vs
 
  La Tricolor [5]
8:30 PM
8:55 PM
 
  La Tricolor [3]
vs
 
  Banter FC [6]
9:25 PM
 
  Jaiba Brava [3]
vs
 
  Tricky Trees FC [0]
 
  FC Phallus [0]
vs
 
  Foreign Bodies [1]
9:50 PM
 
  Joinup [1]
vs
 
  Kroos Control [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, September 17

PLAYOFFS View Bracket
  Field 2
8:00 PM
8:55 PM
 
  Jaiba Brava [2]
vs
 
  Kroos Control [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)