Soccer Schedule

Summer 2019 - Monday Open 7v7 Soccer

Monday, July 22

  Field 2 Field 3 Field 2
8:00 PM
 
  Lee+White FC [1]
vs
 
  Dundalk FC [3]
 
  Newcomb & Boyd FC [1]
vs
 
  SPFC [6]
8:30 PM
8:55 PM
 
  Emory FC [4]
vs
 
  Legion of Doom [4]
9:25 PM
 
  Atomic FC [4]
vs
 
  Brewnited [5]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, July 29

  Field 2 Field 3 Field 2
8:00 PM
 
  Legion of Doom [2]
vs
 
  Dundalk FC [0]
 
  Brewnited [4]
vs
 
  Napoli [3]
8:55 PM
9:50 PM
 
  Hot Soup Boys [0]
vs
 
  SPFC [3]
Forfeit
 
  Emory FC [1]
vs
 
  Lee+White FC [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, August 5

Severe weather - some games rescheduled
  Field 1 Field 3
8:00 PM
8:30 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, August 12

  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Napoli [7]
vs
 
  Atomic FC [2]
 
  SPFC [2]
vs
 
  Legion of Doom [2]
8:30 PM
8:55 PM
 
  Lee+White FC [4]
vs
 
  Hot Soup Boys [1]
9:25 PM
9:50 PM
 
  Après Diem [0]
vs
 
  Brewnited [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, August 19

  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Atomic FC [2]
vs
 
  Après Diem [5]
8:30 PM
8:55 PM
 
  Dundalk FC [2]
vs
 
  SPFC [2]
9:25 PM
 
  Emory FC [3]
vs
 
  Newcomb & Boyd FC [1]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, August 26

Byes
Lee+White FC, Newcomb & Boyd FC
  Field 2 Field 3 Field 2
8:00 PM
 
  Brewnited [5]
vs
 
  Après Diem [2]
8:55 PM
 
  SPFC [2]
vs
 
  Emory FC [1]
 
  Atomic FC [2]
vs
 
  Napoli [4]
9:25 PM
9:50 PM
 
  Hot Soup Boys [0]
vs
 
  Dundalk FC [3]
Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, September 9

Double Headers
Napoli, Pink Pony Lunch Shift
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Lee+White FC [3]
vs
 
  Legion of Doom [4]
8:55 PM
 
  Napoli [1]
vs
 
  Brewnited [5]
9:50 PM
 
  Dundalk FC [1]
vs
 
  Emory FC [1]
 
  Unathletico Atlanta [0]
vs
 
  SPFC [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, September 16

Double Headers
Lee+White FC, Newcomb & Boyd FC
Byes
Brewnited, Pink Pony Lunch Shift, Dundalk FC, Unathletico Atlanta
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 3 Field 3
8:00 PM
 
  Hot Soup Boys [3]
vs
 
  Emory FC [3]
 
  SPFC [0]
vs
 
  Lee+White FC [3]
8:55 PM
9:25 PM
 
  Napoli [1]
vs
 
  Après Diem [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, September 23

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams from each division qualify for D1 and D2 playoffs, respectively. Remaining teams play consolation games
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 3
8:30 PM
 
  Napoli [3]
vs
 
  Après Diem [1]
 
  Dundalk FC [0]
vs
 
  Legion of Doom [2]
9:25 PM
 
  SPFC [3]
vs
 
  Lee+White FC [1]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, September 30

PLAYOFFS View Bracket
  Field 3
8:30 PM
 
  SPFC [0]
vs
 
  Legion of Doom [2]
9:25 PM
 
  Napoli [2]
vs
 
  Brewnited [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)