Soccer Schedule

May 2021 - Wednesday Open 7v7 Soccer

Wednesday, May 12

Double Headers
Turkey Mob
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  RTBC FC [0]
vs
 
  Net Six and Chill [4]
 
  ultrAtlanta [1]
vs
 
  Turkey Mob [0]
 
  Sockers SC [3]
vs
 
  Tricky Trees FC [1]
8:55 PM
 
  Nice Guys [2]
vs
 
  Second Breakfast [4]
 
  Whiskey Shooters [0]
vs
 
  Turkey Mob [1]
 
  REAL [3]
vs
 
  Dank Tank FC [3]
9:50 PM
 
  No Betas [3]
vs
 
  La Tricolor [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, May 19

Double Headers
REAL
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Turkey Mob [1]
vs
 
  Zev's Goldens [1]
 
  REAL [0]
vs
 
  Second Breakfast [2]
8:55 PM
 
  No Betas [4]
vs
 
  RTBC FC [0]
 
  Nice Guys [0]
vs
 
  ultrAtlanta [4]
 
  GBS Gooden Crew [4]
vs
 
  REAL [2]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, May 26

Double Headers
Dank Tank FC
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  No Betas [1]
vs
 
  Net Six and Chill [2]
8:55 PM
 
  ultrAtlanta [2]
vs
 
  REAL [0]
 
  RTBC FC [3]
vs
 
  League of Nations [2]
 
  Dank Tank FC [3]
vs
 
  Turkey Mob [2]
 
  La Tricolor [3]
vs
 
  Tricky Trees FC [5]
9:50 PM
 
  Nice Guys [1]
vs
 
  GBS Gooden Crew [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, June 9

Double Headers
Whiskey Shooters
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  ultrAtlanta [4]
vs
 
  Zev's Goldens [0]
 
  RTBC FC [0]
vs
 
  Tricky Trees FC [6]
 
  No Betas [9]
vs
 
  League of Nations [0]
8:55 PM
 
  Second Breakfast [8]
vs
 
  Turkey Mob [2]
 
  Sockers SC [3]
vs
 
  La Tricolor [1]
 
  Whiskey Shooters [1]
vs
 
  Nice Guys [3]
9:50 PM
 
  REAL [4]
vs
 
  Whiskey Shooters [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, June 16

Double Headers
GBS Gooden Crew
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  REAL [0]
vs
 
  Turkey Mob [5]
 
  Sockers SC [4]
vs
 
  RTBC FC [2]
8:55 PM
 
  Zev's Goldens [1]
vs
 
  Nice Guys [1]
 
  Tricky Trees FC [4]
vs
 
  No Betas [2]
9:50 PM
 
  ultrAtlanta [4]
vs
 
  Dank Tank FC [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, June 23

Byes
Dank Tank FC, GBS Gooden Crew, Turkey Mob
  Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Whiskey Shooters [1]
vs
 
  ultrAtlanta [8]
Standing points count toward ultrAtlanta ONLY
 
  Nice Guys [3]
vs
 
  REAL [6]
 
  Sockers SC [5]
vs
 
  No Betas [3]
8:55 PM
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, June 30

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams from each division qualify for D1 and D2 playoffs, respectively. Remaining teams play consolation games
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Turkey Mob [2]
vs
 
  REAL [1]
 
  Whiskey Shooters [0]
vs
 
  Nice Guys [1]
8:55 PM
 
  No Betas [0]
vs
 
  La Tricolor [3]
 
  Nice Guys [1]
vs
 
  Zev's Goldens [2]
 
  Tricky Trees FC [2]
vs
 
  Sockers SC [4]
9:50 PM
 
  League of Nations [7]
vs
 
  RTBC FC [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, July 7

PLAYOFFS View Bracket
  Field 3
8:00 PM
8:55 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)