Spring registration is open for all leagues! Register now for a $100 early discount.
Soccer Schedule

October 2021 - Wednesday Open 7v7 Soccer

Wednesday, October 13

Double Headers
Whiskey Shooters
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  StrawHats [3]
vs
 
  League of Nations [1]
8:55 PM
 
  Inter [3]
vs
 
  Bonesaw FC [1]
 
  Dank Tank [0]
vs
 
  Whiskey Shooters [3]
Forfeit
 
  Sockers SC [2]
vs
 
  No Betas [6]
9:50 PM
 
  ultrAtlanta [0]
vs
 
  Turkey Mob [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, November 10

Double Headers
Dank Tank
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  No Betas [1]
vs
 
  Tricky Trees FC [3]
8:55 PM
 
  Dank Tank [4]
vs
 
  Bonesaw FC [2]
 
  Inter [3]
vs
 
  Whiskey Shooters [0]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, November 17

Double Headers
Round Trip Brewing SC
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Dank Tank [4]
vs
 
  Clan na nGael [1]
 
  Round Trip Brewing SC [2]
vs
 
  Inter [0]
8:55 PM
 
  Turkey Mob [2]
vs
 
  StrawHats [5]
 
  La Tricolor [1]
vs
 
  No Betas [2]
9:50 PM
 
  Tricky Trees FC [4]
vs
 
  Sockers SC [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 1

Double Headers
Inter
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  Clan na nGael [0]
vs
 
  Inter [9]
 
  Bonesaw FC [2]
vs
 
  Whiskey Shooters [0]
 
  ultrAtlanta [2]
vs
 
  StrawHats [2]
8:55 PM
 
  Dank Tank [2]
vs
 
  Inter [6]
 
  Tricky Trees FC [7]
vs
 
  La Tricolor [1]
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 8

Byes
Dank Tank, Grady and Friends, Whiskey Shooters
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  La Tricolor [1]
vs
 
  Sockers SC [3]
 
  Inter [2]
vs
 
  Clan na nGael [3]
8:55 PM
 
  StrawHats [3]
vs
 
  ultrAtlanta [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 15

Byes
Inter
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 1
8:00 PM
 
  No Betas [0]
vs
 
  Net Six and Chill [0]
 
  La Tricolor [1]
vs
 
  Tricky Trees FC [3]
8:55 PM
 
  Bonesaw FC [9]
vs
 
  Clan na nGael [0]
 
  Round Trip Brewing SC [1]
vs
 
  Grady and Friends [2]
Standings points count toward Grady and Friends ONLY
9:50 PM
 
  Dank Tank [1]
vs
 
  Whiskey Shooters [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 5

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams from each division qualify for playoffs. Remaining teams play consolation games.
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Round Trip Brewing SC [1]
vs
 
  Inter [2]
 
  Sockers SC [2]
vs
 
  La Tricolor [2]
8:55 PM
 
  No Betas [1]
vs
 
  Net Six and Chill [3]
 
  Whiskey Shooters [3]
vs
 
  Clan na nGael [0]
forfeit
9:50 PM
 
  Whiskey Shooters [3]
vs
 
  Dank Tank [0]
forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 12

PLAYOFFS View Bracket
  Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Bonesaw FC [2]
vs
 
  Inter [0]
 
  ultrAtlanta [0]
vs
 
  StrawHats [1]
8:55 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)