Soccer Schedule

March 2022 - Monday Coed 7v7 Soccer

Monday, March 7

Double Headers
King Peach FC
Byes
Vodka United
  Field 1 Field 3 Field 1 Field 2 Field 3
7:05 PM
8:00 PM
 
  Stankonia FC [2]
vs
 
  King Peach FC [1]
8:30 PM
8:55 PM
9:25 PM
 
  Hotlanta City [2]
vs
 
  Fußballers [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, March 14

Double Headers
Kings of the Mountain
Byes
King Peach FC
  Field 2 Field 3 Field 2 Field 3
7:05 PM
8:00 PM
 
  Atlanta Beasts [7]
vs
 
  Pitch Slap [2]
 
  Vodka United [1]
vs
 
  Hotlanta City [2]
8:55 PM
 
  Red Keepers [0]
vs
 
  Stankonia FC [1]
 
  Estoria [3]
vs
 
  Chicken Fried Reus [0]
forfeit
9:50 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, March 28

Byes
Chicken Fried Reus, Don't Go Chasing Soccer Balls, Estoria, Monday Night's Watch
  Field 2 Field 3 Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Vodka United [2]
vs
 
  Red Keepers [1]
8:55 PM
9:25 PM
 
  Pitch Slap [0]
vs
 
  HJ's Scumbags [4]
9:50 PM
 
  Fußballers [1]
vs
 
  King Peach FC [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, April 4

Double Headers
Chicken Fried Reus, Don't Go Chasing Soccer Balls, Estoria, Monday Night's Watch
  Field 1 Field 3 Field 1 Field 2 Field 3 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  King Peach FC [2]
vs
 
  Hotlanta City [4]
8:30 PM
8:55 PM
9:25 PM
 
  Vodka United [2]
vs
 
  Fußballers [1]
9:50 PM
 
  Estoria [3]
vs
 
  The Iron Throw-In [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, April 11

Double Headers
Vodka United
Byes
Kings of the Mountain
  Field 2 Field 3 Field 2 Field 2 Field 3
7:05 PM
 
  Hotlanta City [1]
vs
 
  Red Keepers [1]
8:00 PM
8:30 PM
 
  HJ's Scumbags [3]
vs
 
  Pitch Slap [0]
forfeit
8:55 PM
 
  Fußballers [2]
vs
 
  Stankonia FC [3]
9:25 PM
 
  Vodka United [5]
vs
 
  King Peach FC [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, April 25

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams in each division make playoffs; remaining teams play consolation games
  Field 2 Field 3 Field 1 Field 2 Field 3
7:05 PM
 
  Stankonia FC [1]
vs
 
  Hotlanta City [2]
Penalty 2-0
8:00 PM
 
  The Iron Throw-In [1]
vs
 
  Estoria [2]
8:55 PM
 
  Atlanta Beasts [0]
vs
 
  HJ's Scumbags [1]
Penalty 2-0
9:50 PM
 
  Pitch Slap [4]
vs
 
  Winner is Coming [5]
 
  Red Keepers [4]
vs
 
  Fußballers [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, May 2

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 Field 3
8:00 PM
 
  Vodka United [1]
vs
 
  Hotlanta City [0]
8:55 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)