Soccer Schedule

March 2022 - Tuesday Open 7v7 Soccer

Tuesday, March 1

  Field 1 Field 2 Field 3 Field 1 Field 2
7:05 PM
 
  Wanderers [3]
vs
 
  Dumpster Fires [0]
 
  Fighters [2]
vs
 
  Farooq FC [1]
8:00 PM
 
  Foreign Bodies [2]
vs
 
  Soccer Stars [1]
8:30 PM
 
  Joinup [4]
vs
 
  Valley Hill FC [0]
8:55 PM
 
  The Atlanta 7 [2]
vs
 
  In My Cups FC [0]
9:25 PM
 
  AtlantaRocket [4]
vs
 
  Leonidas FC [1]
 
  Wahooligans [0]
vs
 
  Terminus FC [5]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, March 8

Byes
Farooq FC, Fighters, Joinup, Nike World VII, Soccer Stars, Valley Hill FC, Big Boi FC, The Atlanta 7
  Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  AtlantaRocket [2]
vs
 
  In My Cups FC [5]
8:55 PM
 
  Terminus FC [0]
vs
 
  Multiple Scoregasms [3]
forfeit
 
  Wahooligans [2]
vs
 
  Dumpster Fires [2]
9:50 PM
 
  Wanderers [1]
vs
 
  Leonidas FC [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, March 15

Byes
AtlantaRocket, Dumpster Fires, In My Cups FC, Multiple Scoregasms, Terminus FC, Wanderers
  Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Joinup [4]
vs
 
  Kach Zetchum FC [1]
 
  Big Boi FC [5]
vs
 
  Wahooligans [0]
8:55 PM
 
  Farooq FC [1]
vs
 
  Valley Hill FC [2]
9:50 PM
 
  Fighters [5]
vs
 
  Soccer Stars [0]
 
  Leonidas FC [2]
vs
 
  The Atlanta 7 [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, March 22

Byes
Foreign Bodies, Kach Zetchum FC, Soccer Stars, Valley Hill FC, The Atlanta 7, Wahooligans
  Field 2 Field 3
7:05 PM
 
  Fighters [2]
vs
 
  Nike World VII [6]
8:00 PM
 
  Farooq FC [0]
vs
 
  Joinup [3]
 
  Wanderers [3]
vs
 
  AtlantaRocket [0]
8:55 PM
 
  Terminus FC [2]
vs
 
  In My Cups FC [3]
9:50 PM
 
  Big Boi FC [2]
vs
 
  Leonidas FC [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, March 29

Double Headers
AtlantaRocket, Dumpster Fires, Farooq FC, Fighters, Foreign Bodies, In My Cups FC, Kach Zetchum FC, Soccer Stars, The Atlanta 7, Valley Hill FC
Byes
Joinup, Nike World VII
  Field 1 Field 2 Field 3 Field 1 Field 3
7:05 PM
 
  Farooq FC [4]
vs
 
  Foreign Bodies [4]
8:00 PM
 
  Soccer Stars [1]
vs
 
  Farooq FC [4]
 
  In My Cups FC [2]
vs
 
  Wanderers [1]
 
  Foreign Bodies [1]
vs
 
  Fighters [3]
8:55 PM
 
  Soccer Stars [1]
vs
 
  Valley Hill FC [1]
 
  Fighters [4]
vs
 
  Kach Zetchum FC [0]
 
  The Atlanta 7 [0]
vs
 
  AtlantaRocket [4]
9:50 PM
 
  Dumpster Fires [0]
vs
 
  Leonidas FC [3]
 
  The Atlanta 7 [2]
vs
 
  Big Boi FC [3]
 
  AtlantaRocket [2]
vs
 
  Terminus FC [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, April 5

  Field 1 Field 2 Field 3 Field 1 Field 2
8:00 PM
 
  Nike World VII [4]
vs
 
  Soccer Stars [7]
 
  In My Cups FC [2]
vs
 
  Big Boi FC [2]
8:55 PM
 
  Fighters [0]
vs
 
  Joinup [4]
 
  Kach Zetchum FC [2]
vs
 
  Farooq FC [1]
 
  Leonidas FC [1]
vs
 
  Wahooligans [2]
 
  Wanderers [0]
vs
 
  Terminus FC [5]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, April 12

  Field 1 Field 2 Field 3 Field 2
7:05 PM
8:00 PM
 
  Valley Hill FC [1]
vs
 
  Fighters [6]
 
  Big Boi FC [5]
vs
 
  Wanderers [2]
8:55 PM
 
  Wahooligans [1]
vs
 
  In My Cups FC [4]
9:25 PM
9:50 PM
 
  Terminus FC [8]
vs
 
  Leonidas FC [1]
 
  Farooq FC [1]
vs
 
  Nike World VII [1]
 
  Foreign Bodies [1]
vs
 
  Joinup [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, April 19

Double Headers
Joinup, Nike World VII
  Field 1 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  Big Boi FC [0]
vs
 
  Terminus FC [5]
8:55 PM
 
  Joinup [2]
vs
 
  Nike World VII [6]
9:25 PM
 
  The Atlanta 7 [3]
vs
 
  Wahooligans [4]
9:50 PM
 
  Joinup [4]
vs
 
  Soccer Stars [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, April 26

PLAYOFFS View Bracket
Top 4 teams from each division make playoffs. All remaining teams to play consolation games.
  Field 2 Field 3 Field 1 Field 2 Field 3
8:00 PM
 
  AtlantaRocket [5]
vs
 
  In My Cups FC [3]
8:55 PM
 
  Soccer Stars [0]
vs
 
  Valley Hill FC [3]
 
  Big Boi FC [0]
vs
 
  Terminus FC [1]
 
  Kach Zetchum FC [0]
vs
 
  Farooq FC [3]
forfeit
 
  Fighters [3]
vs
 
  Joinup [0]
9:50 PM
 
  Leonidas FC [3]
vs
 
  The Atlanta 7 [1]
 
  Wahooligans [2]
vs
 
  Dumpster Fires [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, May 3

PLAYOFFS View Bracket
  Field 2
8:00 PM
 
  Fighters [3]
vs
 
  Nike World VII [2]
8:55 PM
 
  AtlantaRocket [2]
vs
 
  Terminus FC [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)